O kapele

Kapela X-COVER vznikla na konci roku 2010. Pestrý repertoár je orientován především na stěžejní rockové hity (Pink Floyd, Van Halen, R.E.M., Kiss, Eric Clapton atd.) z 60. až 90. let minulého století. Jednotliví hráči X-COVER většinou pracují i v jiných hudebních projektech, mají bohaté hudební zkušenosti jak ze současného, tak i z minulého muzikantského působení. Každý z hudebníků X-COVER je samostatnou, ve své branži uznávanou osobností. Kapela má proměnlivou sestavu s několika alternacemi, protože se díky hudebnímu vytížení obtížně hledají volné termíny. Ale právě bohatá a rozmanitá hudební minulost našich muzikantů je zárukou toho, že se X-COVER výrazně liší od jiných hudebních těles postavených na cover verzích známých hitů. X-COVER, to není revival, to je osobitá interpretace známých skladeb, které nenechá nikoho v klidu…

 

 


členové: 

Bohumil Neumann (Tobby) - keyboards, klavír

Ukončená LŠU (klavír) a vystudoval hudební průmyslovku v Kraslicích.
Jako hráč na klávesové nástroje působil již od svých 15 let v různých převážně rockových kapelách (Kaktus, Slza, Sejf, Bam).
Založil tři vlastní kapely (Modulace, Terno, General Bass), ve kterých si vyzkoušel hned několik žánrů (jazzrock, funky, artrock). Ve své hudební kariéře měl tu čest spolupracovat  s řadou vynikajících muzikantů a interpretů (Bohouš Josef,  Miroslav Franěk,  Miroslav Hajšman,  Zdeněk Jakubec,  Magda Malá…….) S kapelami, kde působil, získal i řadu ocenění v rámci různých hudebních soutěží a festivalů (Beatsalon, Vokalíza, Rockfest). 
Z jeho iniciativy byl zformován vlastně i celý projekt X-Cover.
Encyklopedisté se mohou více dočíst v knize pana Ladislava Rotta „50 let bigbítu v Plzni“.
Má rád své cigárko a sklenici dobré a jemné whisky. Jeho největším hudebním idolem je John Lord.

Tomáš Mouřenec - kytara, zpěv, bicí

Narodil se 8.11.1985 jako jedináček na plzeňských Slovanech
a už od narození se snažil hrát si na měšťáka, i když  většinu času pobýval mezi takzvanými „teplákáři“ ( tento pojem můžete znát také pod názvem: Vidlák, Gumovkář nebo také Senožer či Mastnej princ.) Toto období  končilo vyklepáním bot a přestěhováním se z velkoměsta Žihle do ještě nudnějších Karlových Varů. Po otci Pavlovi (kapely: Korpus, Sarah, Paradox, Xantipa, Milan Shelinger, Palice, Hewer, Mouřenec) náš zlatovlásek zdědil hudební talent a ukecanou hubu, po matce krásu a cit pro módní trendy, které se projevily už v raném dětství ( např. sestřih ála Jágr neboli ovce a kostkovanou flanelku zastrčenou v mrkváčích na styl Axl Rose) :-).
Karlovarskou ZUŠku začal navštěvovat už v předškolním věku. Jeho libý sopránek (dnešní megahustý baryton) a jeho rychlé prsty prohánějící se po klavírních stupnicích zaujaly nejednu dívčí sukénku. Proto jestli jste někdy o Tomášovi zaslechli, že je sukničkář, může za to klavír… :-)
Když dovršil jedenácti let a jeho zhýčkaný nosík zavětřil vůni plzeňských pivovarů a lihovarů, zburcoval celou rodinu a odstěhoval se do Plzně. Zde pokračoval v honění klapek, až do svých 14 let, kdy se začala prohlubovat jeho hudební schizofrenie směrem ke kytaře a hlavně bicím. V tom samém období už zakládá svoji první kapelu EXITUS. Následují kapely: Different Disco, Lucie  Revival, General Bass, Velvet Revolver Revival a samozřejmě mateřští ILL Fish, kde Tomáš pobývá na různých hudebních postech od 17 let až doteď.
V roce 2010 nastupuje do Bára Zemanová Bandu, kde se aktivně zapojil nejen do aparátu s elektrickou kytarou a do držkování i u mikrofonu, ale ničí si nervy i po manažerské stránce :-)
V X Coveru působí od začátku roku 2015 a významně obohacuje hlasovou škálu kapely.
Bez žehličky na vlasy nedá Tom ani ránu a být v koupelně dvakrát déle než ženy je standardní začátek Tomášova dne.
I z tohoto důvodu chodí VŠUDE „absolutně včas“- což znamená tak s hodinovým zpožděním, když se dobře vyspí. Lidé v jeho okolí toto rádi ocení :-) Jinak je to příjemný chlapec dobrodružné povahy, který miluje lidi a dobrou společnost!

www.barazemanova.cz www.illfish.cz www.velvetrevolver.webz.cz 

www.hookersandcovers.de  www.studio.illfish.cz

Michal Gerald Šindelář - bicí, zpěv

Michal se narodil 14. července 1982 v Praze na Vinohradech manželům  Jiřímu Šindelářovi (baskytarista skupiny Katapult) a Lence Šindelářové  (Banjo band Ivana Mládka). Své první bicí dostal darem ve třech letech  od "zpívajícího bubeníka" Víti Vávry. V první třídě začal navštěvovat  lidovou školu umění, obor klavír, což mu vydrželo "až" do páté třídy. V  roce 1993 nastupuje do první kapely Inventura, ale záhy se stěhuje do  Plzně a skupinu v roce 1994 opouští. V červnu roku 1996 hraje se  skupinou Katapult na Noci plné hvězd skladby Chodníkový blues a Hlupák  váhá. Od září stejného roku jezdí Katapult ve čtyřech, s Michalem na  druhou bicí soupravu. Koncem roku 1997 onemocní Tolja Kohout a Michal  nastupuje na místo hlavního bubeníka Katapultu. Během následujících  šesti let s ním natočí studiovou desku Konec srandy a živák Zlatá deska 25 let, odehraje kolem 400 koncertů a zúčastní se desítek televizních  pořadů. V roce 2004 vychází sólové album Padaly hvězdy (na kterém se  podílí i Tolja Kohout a Jiří Šindelář) a vzniká problém, který končí  výpovědí ze skupiny Katapult (po 12-ti letech, čtyři jako technik a osm  jako bubeník). V říjnu 2004 se stává Michal bubeníkem skupiny Semtex a  odehrává několik koncertů se svojí skupinou MSP (kde hraje na kytaru a  zpívá).
V následujícím roce zakládá s Lukášem Martinkem společnost Absolute  music s.r.o.- nahrávací studio a vydavatelství. V roce 2008 nastupuje do  kapely B.A.M. Na únor roku 2009 je naplánované nahrávání sólové desky Jiřího Šindeláře a na jaro mini-turné, bohužel osud, okolnosti a zdravotní stav to neumožní. 5. ledna končí definitivně Katapult a odchází nejen geniální basista, zpěvák, spoluhráč, legenda, ale hlavně ten nejlepší táta. Rok 2009 skončil podobně jako začal, ale v jeho průběhu Michal odehrál se svým triem (Martin Jančík - basová kytara, David Švandrlík - bicí) rekordní počet koncertů a začal konečně pracovat na novém studiovém albu.
Rok 2010 je ve znamení akustických koncertů. Vznik dua "Michal Šindelář  a Martin Juha", koncert v kostele sv. Štěpána v Mýtě u Rokycan, živé CD  "FTB v Mýtě", turné se skupinou Fleret. To vše vede k odchodu obou ze  skupiny "B.AM." i ke změnám v sestavě "Michal Šindelář Trio". Na konci  listopadu přijímá Michal nabídku a nastupuje do skupiny "X-cover" (skupina složená převážně z bývalých členů "B.A.M." doplněná o  baskytaristu Martina Jančíka a hrající převzaté zahraniční hity, kde se  Michal alternuje na pozici bubeníka).
V roce 2013 vychází po téměř 9 letech další studiové sólové album s  názvem "Kolem dokola", spřádají se koncertní plány a vytváří se nový  koncertní program, s nímž během celého roku "Michal Šindelář Trio" objíždí celou republiku.

V roce 2015 vydává Michal s Jakubem Kořínkem pátou autorskou desku "První ani poslední" a předskakují americké zpěvačce Suzanne Vega.

www.michalsindelar.cz

Jakub Kořínek - zpěv, akustická kytara, resophonická kytara, harmonika, mandolína

Na kytaru začal hrát v patnácti letech jako samouk.
1999 zakládá duo Ve znamení panny.
2000 natáčí stejnojmenou desku ve spolupráci se skupinou Haggard. Rok na to se ale seskupení rozpadá.Od té doby se věnoval blues a sólovému „unplugged“ koncertování i hraní s kapelou „Jakub Kořínek a hosté“.
V letech 2002 až 2005 začal působit jako hudební producent v hotelu Continental v Plzni, kde se potkává, doprovází a koncertuje s celou řadou hudebníků z celého světa… Doug Macleod (USA), Papa George (UK),Tim Easton (USA), Jane Preston (Austrálie), Del Rey a Steve James (USA), Lorna Bracewell (USA), Lisa Redford (UK),Alias Julius a Jimmy James (USA), Robin O'Herin (USA), Marina V. (RUS/USA), Ernie Hawkins (USA),nebo bluesový pianista z Chicaga Dennis Lynch . Z domácí scény to byl například Luboš Andršť.
V roce 2003 natočil první autorskou sólovou desku "Kansas city express".
2005 vyhrává soutěž „New blues generation“ v rámci festivalu „Non stop blues“.
Postup na hlavní scénu i do televizního přenosu „Blues Alive 2005“ z něj podle časopisu Rock a pop udělal jeden z největších objevů bluesových hráčů mladé generace na naší scéně.
Se zpěvačkou Kateřinou Misíkovou začíná koncertovat na folkových festivalech a soutěžích v Čechách i na Slovensku.
2006 je u zrodu kapely Bohemian acoustic music (B.A.M.), kde hraje na kytaru a zpívá a v lednu 2007 natáčí Live Cd.
V polovině roku 2008 dokončuje a vydává další autorskou desku "Dvanáct Slov" a spolu s Katkou Misíkovou účinkují v pořadu České televize „Blues ze staré pekárny“.
Od září 2009 začal úzce spolupracovat s časopisem Muzikus - recenze rezofonické kytary
V říjnu 2010 téhož roku odchází z kapely B.A.M. do nového seskupení s názvem X-Cover.
14.4 2012 - X Cover vydájí cd "Live I".
Říjen 2012 - Vyšlo Cd "Koncert".
V roce 2017 vydává nové studiové album VINIS EUPHORIA, na kterém se podílí i baskytarista Marek Abrahám.

www.jakubkorinek.cz

Marek Abrahám - baskytara

Člen kapely od ledna 2017.
Momentálně hraje i v doprovodní kapele Michala Šindeláře.
Předtím působil ve valašské kapele FLERET, se kterou natočil dvě studiová alba - O krásách Valašska (2011), Hopa bejbe (2015) a jedno "Live" album - Umělci na šňůře (2013).

 

 

 

 Copyright © X COVER 2014. All Rights Reserved.